Zupełnie nie na temat.

Małpie zwyczaje

malpkiJestem zafascynowana małpkami bonobo! Nie dosyć, że gatunek ten stanowi radosną, zdrową społeczność, to w dodatku, według mnie, może być ratunkiem dla rasy ludzkiej! Powody czym prędzej wyłuszczam.
Jestem po intensywnej sesji czytania komentarzy na fejsbuku i innych onetach i prorokuję, że my, ludzie nie dalej niż za pięć lat wyrżniemy się w pień. Przynajmniej taki wniosek nasuwa się po przeanalizowaniu tego, co mamy sobie do powiedzenia w sieci np. targaj dzbana, koci rzygu; powinni cię ukamieniować, tępa dzido; zamknij tą brzydką mordę, ty nieszczęśliwy śmierdzielu; umyj nogi krowodoju; ty pojebana babo ze zrytą psychą; jak cię huknę w klatę to ci się Polo Cocta z komuni odbije, etc.. etc… Zwyczajowa forma „pan” i „pani” w zasadzie zanikła na korzyść śmiecia, imbecyla, ignoranta, bezmózga, dziada, a także wspomnianych wyżej: kociego rzyga i krowodoja.
Po tej pasjonującej lekturze chciałam od razu popełnić seppuku, ale myślę se: nie! najpierw napiszę post w sprawie ratowania świata. Otóż uważam, że ludzkość można ocalić tylko w jeden sposób – biorąc przykład z bogatego doświadczenia wspomnianych małpek bonobo. Małpki te bowiem znalazły sposób na całkowite wyeliminowanie agresji – cechy standardowej dla homo sapiens a w szczególności dla homo internetus. A sposobem tym jest powszechna, swobodna i nagminna KOPULACJA. Pod względem umiejętności i wyrafinowania małpki bonobo dorównują gatunkowi ludzkiemu (np. jako jedyne zwierzęta uprawiają seks twarzą w twarz), a zachowania seksualne są wpisane w ich kodeks etyczny. Związane jest z tym szereg tradycyjnych zachowań, obrzędów i rytuałów. Między innymi właśnie akt płciowy to z sukcesem stosowana metoda na zażegnanie konfliktu a sympatyczna i bezpretensjonalna kopulacja jest formą przywitania. Gdyby tak przełożyć małpie zachowania na ludzkie, świat od razu stałby sie lepszym miejscem. Znana z codzienności scenka typu: wkurwiony petent przybywa do wkurwionego urzędu, podchodzi do wkurwionego okienka, w którym siedzi wkurwiona baba, skutkiem czego powstaje megawkurwienie i wybucha lokalna trzecia wojna światowa, w scenariuszu alternatywnym wyglądałaby całkowicie inaczej. Bohaterowie tejże scenki byliby wyluzowani i odprężęni (bo wiadomo ci robili cały dzień) i odbyliby uroczą pogawędkę:
-Dzien dobry. Kowalska jestem.
-Nowak. Czy mogę się z panią przywitać?
-Ach, jakiż pan uprzejmy. Z przyjemnością! (Słowo „przyjemność” nabiera tu jakże trafnego znaczenia). Dzięki tej metodzie tak ekstremalne przeżycie jak przytoczone załatwienie sprawy w urzędzie stałoby sie sytuacją rozrywkową a przy okazji korzystną dla zdrowia!
Zachęcam więc wszystkich, którzy mają na względzie przyszłość ludzkości: kochajcie się!

Cytat na dziś: Stanisław Ignacy Witkiewicz „Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam.”

Reklamy

4 myśli na temat “Małpie zwyczaje

  1. „Kochajmy się ” o to już Wieszcz prosił dwa stulecia wstecz i nic, zdawac by się mogo, że to wyświechtany slogan ….zapewne nienawiść i zło istniały jak świat światem tylko teraz jest „bardziej dostępne” :(( … a może wystarczyłoby „Szanujmy się ” albo „Bądźmy dla siebie dobrzy” albo „Miejmy więcej empatii”…dokąd ten świat zmierza się pytam? 🙂

  2. Ania , szacunek i empatia jest teraz niemodna niestety. A to hejterstwo w internecie mnie naprawdę przeraża- mam wrażenie, ze nie na autorytetu którego nie można opluć. Dlatego podtrzymuje Twoje pytanie, ale aż boje sie odpowiedzi:-).

  3. i wiesz co? mnie się nasuwa myśl, że. człowiek z natury jest zły, niestety. Powiem więcej, utwierdzam się w tym przekonaniu. :(((,… obecnie ta anonimowość w „przestrzeni” pokazuje prawdziwe oblicze ludzkości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s