Zupełnie nie na temat.

Wielki Brat patrzy…

bbMój rudy włos zjeżył mi się na głowie po przeczytaniu kolejnego artykułu o tym, jak wiele o nas, użytkownikach, wie Sieć. Każdy nasz krok w Internecie jest obserwowany i analizowany, wyciągane są wnioski, profile psychologiczne budują się w okamgnieniu a różni osobnicy (e-sprzedawcy/urząd skarbowy/obce wywiady/kosmici) czytają w nas jak w otwartej księdze. Na podstawie historii odwiedzanych przez mnie stron taki osobnik jest w stanie określić moją płeć, wiek,  zainteresowania, światopogląd, etc. Czuję się spenetrowana i nie podoba mi się to!
W ramach protestu postanowiłam podjąć kroki. Opracowałam szatański plan sabotująco-dezorientujacy przeciwnika, polegający na wirtualnej zmianie podstawowych cech mojej skromnej osoby.

Najpierw: płeć!

Aby przedzierzgnąć się w faceta, musiałam zadać sobie pytanie: czym najczęściej interesuje się mężczyzna? Odpowiedź: standardowy mężczyzna interesuje się: babami, brykami i sportem. Odpaliłam zatem komputerek i uruchomiłam następujące strony:

a. portal erotyczny, a w nim do wyboru trylion filmików o małym wymiarze intelektualnym, ale za to z jaką akcją! W ramach dywersji włączyłam uroczy filmik o Różowym Kapturku i Napalonym Leśniczym, (a niech sobie leci i dezorientuje), a sama powróciłam do szydełkowania tudzież robienia mielonych. Co ciekawe, od tamtej chwili, moja skrzynka mailowa zapchana jest ofertami viagry w dobrej cenie a także środków na spowolnienie erekcji. Mogę również powiększyć sobie penisa. 
b. Stronę z forum piłkarskim, oficjalną stronę PZPN i fanpejdż reprezentacji narodowej w narodowym naszym sporcie. Po wnikliwym przeczytaniu parunastu forów, stwierdzam, że dla kibiców piłki nożnej produkowane są specjalne klawiatury – z kurwą zamiast spacji. Resztę pominę milczeniem.
c. Forum samochodowe. Ha! I tu zaczęły się schody. Bardzo chciałam wziąć udział w dyskusji, ale niestety nie wiedziałam dlaczego kończący się konwerter rejestruje uślizg. Ani dlaczego pompa oleju się ściera w panewkę. Ani nie umiałam zapobiec zapiekaniu śruby w tulei. Ludzie, przecież ja nawet nie mam prawa jazdy! Mój motoryzacyjny analfabetyzm nie uszedł uwagi użytkownika Koksiu14, który zagroził, że dokona na mnie agrotuningu, więc wylogowałam się czym prędzej.

Następnie postanowiłam zmienić światopogląd. Na pierwszy rzut poszły przekonania polityczne. Wprawdzie są one u mnie nie do końca wykształcone, można nawet rzec niedorozwinięte, ale i tu znalazłam pewne pole manewru. A mianowicie: na forach internetowych, wspólnie z innymi Prawdziwymi Polakami rozważałam kwestię umiejscowienia bomby w tupolewie, przyjęłam za oczywisty fakt udziału Donalda T. w zamachu smoleńskim oraz opublikowałam esej pt: „Brzoza a sprawa polska”. Następnie, zgodnie z naukami świętego Terlikowskiego, stałam się porządną, obyczajną kobietą, walczącą w internecie z grzechem in vitro, rozwodu i o zgrozo! antykoncepcji. I tu mały zonk, bo se zapomniałam, że przecież w ramach akcji nie jestem kobietą, tylko facetem oglądającym pornole. Mam jednak nadzieję, że to jeszcze bardziej wprowadzi chaos w mój nowy wirtualny wizerunek.

Dezorientacja w kwestii wieku była łatwa: założyłam jednocześnie profile na portalu Gimbaza.com oraz iSenior.pl i entuzjastycznie korzystam z ich zbiorów.

W ten oto sposób w oczach wszechwiedzącego internetu, stałam się czternastoletnim facetem w sile wieku, amatorem pań z miseczką F, właścicielem „bejcy na wypasie” (podrasowanego BMW), będącym jednocześnie bogobojną żoną i matką o tendencjach antyfeministycznych.

Już miałam otwierać butelkę szampana, aby świętować triumf, gdy przypomniały mi się pewne drobne fakty: mam profile pod własnym nazwiskiem na portalach społecznościowych, płacę kartą częściej niż gotówką, kupuję przez internet książki, ciuchy, bilety lotnicze a e-banking to mój jedyny sposób na płacenie rachunków.

Wniosek jest smutny acz jedyny: na ucieczkę z Sieci nie ma szans. Wielki Brat patrzy!

Cytat na dziś: Stanisław Lem „Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. „

Książka na dziś: George Orwell „Rok 1984”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s