Żywot człowieka pierwotnego.

L’Homme et des problèmes domestiques.

Tego dnia Mężczyzna nie był zadowolony. Miał poważne problemy domowe, przepraszam, pieczarowe. Jego Oswojone Zwierzęcie Domowe wyraźnie się popsuło. Nie chce ogarniać pieczary, nie słucha i wydaje piskliwe dźwięki, co przeszkadza Mężczyźnie w jego codziennym trudzie, czyli leżeniu na legowisku. W dodatku, przy próbach przywołania Oswojonego do porządku, od razu zaczyna ono przeciekać w górnych partiach oraz buczeć. Mężczyzna nie lubi jak Oswojone przecieka oraz buczy, bo mu wtedy coś w żoładku nieprzyjemnie  wibruje. I to nie jest dobre. Trzeba więc szukać ratunku i zapytać Innych Naczelnych, co zrobić w tej skomplikowanej sytuacji. Innych Naczelnych nie trudno znaleźć, bo siedzą bez przerwy w barze i wlewają w siebie magiczno-boskie napoje. Można więc z tego wywnioskować, że są już bardzo mądrzy. Mężczyzna poszedł więc do baru ponarzekać, że Oswojone popsute, że przecieka i że mówi, że ma coś na fru. Inni Naczelni zgodnie stwierdzili, że to pewnie  chodzi o tę słynną frustrację, co to żaden Naczelny nigdy nie widział, nie wie z czego jest zrobione ani gdzie Oswojone to znajdują w TAKICH ilościach. Mężczyźni pochylili się  nad swym ciężkim losem i posmutnieli. I to nie było dobre. Wlali więc następną porcję magicznego płynu, po czym doznali gwałtownego olśnienia w sprawie Oswojonego. Uradzono, że Mężczyzna kupi kawałek sznurka z tygrysimi zębami, co by się Oswojone przyozdobiło, bo jak głosi przysłowie „kurus domus przyozdobione jest mniej awanturujące się”. Jak uradzono, tak Mężczyzna zrobił. Dokonał zakupu, wrócił do pieczary, wręczył Oswojonemu tygrysi naszyjnik i mówi: „Mosz”. Jakże sie zdziwił, kiedy Oswojone natychmiast zaczęło przeciekać! Ale tym razem jakoś inaczej. Ładniej. A potem Oswojone powiedziało: „Kocham Cię”. A Mężczyzna  stwierdził, że musiał go w tym samym momencie jakiś insekt ugryźć w połowie ciała, bo mu się tak ciepło zrobiło w tamtym miejscu. I było tam ciepło jeszcze bardzo, bardzo długo… I to było dobre.

Piosenka na dziś: Marylin Monroe „Diamonds are a girl’s best friend

Książka na dziś: Charles Darwin „O powstawaniu gatunków”

Cytat na dziś: „Jedynie pierwotny strój Ewy nigdy nie wychodzi z mody.

Reklamy

2 myśli na temat “L’Homme et des problèmes domestiques.

  1. A co jak jest odwrotnie?:) Czy to „wybryk natury”:) a może patologia…a może wyższy stopień ewolucjii?:)))… no i czy też trzeba tego „tygrysa” mieć w zanarzu?:))))…a może to juz inna bajka :))

    1. Odwrotnie sie zdarza owszem, ale raczej obecnie .:-) Ale pierwotne czasy nie kojarzą mi sie raczej z płaczącym mężczyzną, tylko z twardzielem w skorze niedzwiedzia i z dzidą – taka jestem dosyć schematyczna pod tym względem:-)))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s