Zupełnie nie na temat.

Hola!

Wróciłam z Hiszpanii i oto krótkie sprawozdanie:
Opinia, że Hiszpania jest ciepłym krajem wydaje się być poważnym niedomówieniem, gdyż 50 stopni w cieniu to nie jest „ciepło” tylko „piekielny żar z nieba się lejący”. Piekielny, acz do zniesienia, szczególnie, gdy jest się w odległości 3 cm od basenu (ale nie dalej). Wieczorem to już w ogóle luz-mróz, bo temperatura spada do 42 stopni (raz musiałam włożyć na siebie sweter – po prostu przegięcie 🙂
Co ciekawe, w Hiszpani występuje bardzo mało Hiszpanów – przynajmniej w czasie lata. Populacja składa się głównie z Brytyczyjków, Polaków (!) i Francuzów, więc wskaźnik powszechnej alkoholizacji osiąga pułap niespotykany. Jak wyniknęło z mojej obserwacji ludności napływowej, wieczorny program spędzania czasu składał się głównie z części sportowej (podnieszenie ciężarów w postaci szkła wszelkiego) oraz części kulturalnej (śpiewy w pubach z karaoke lub bez). Co bardziej zahartowani powtarzali powyższy program, aż do wczesnych godzin porannych. Poniżej podpisana chcąc poznać tubylcze zwyczaje, w programie wieczornym kilkakrotnie rownież udział wzięła.
Ale, ale… nie samą zabawą człowiek żyje. Odbywaliśmy rownież wycieczki rożne: piesze i samochodowe, między innymi do Cartageny. Widziałam tam dwuipółtysiącletnie ruiny (bo jeno to się ostało z tamtych czasów) , wygrzewające się na murach jaszczurki oraz dwie baby w chustach i podomkach, wyglądające na autochtonki (hurra! nareszczie!).
Po zakończeniu zwiedzania następował powrót na przybasenową patelnię, aby kontynuować hiszpańskie farniente i w pełnej formie przystąpić do przytoczonego wyżej, wieczornego programu:-)).
To narazie tyle:-). Hola!

Uciecha na dziś: leżenie w wannie z koktajlem z parasolką w dłoni i myślenie o wakacjach,
Piosenka na dziś: Antonio Banderas „Cancion del mariachi”,
Książka na dziś: Katarzyna Grochola „Kryształowy anioł”
Cytat na dziś: Honoré Balzac „Czym jest słońce dla ziemi, tym miłość dla duszy”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s